Valitut tarvikkeet
Tuotekuvaus
PelikonsolitXboxXbox Series TarvikkeetHeadsetit Razer
BlackShark V2 X on Razerin pelikuulokkeet, jotka tarjoavat korkeaa äänenlaatua ja hyvää mikrofonin selkeyttä. Suljettu akustinen rakenne luo tehokkaan äänieristyksen. Kuulokkeissa on herkkyys -42 dB ja ne on varustettu Razer TriForce 50 mm -kajareilla, jotka takaavat täyteläiset diskantit ja voimakkaat bassot.Rakenne on kevyt ja painaa vain 240 grammaa, mikä mahdollistaa mukavan käytön pitkien pelisessioiden aikana. Kuulokkeet liitetään 3,5 mm: n liittimellä, ja ne ovat yhteensopivia useiden alustojen, mukaan lukien PC, konsolit kuten Xbox One ja PS5 sekä mobiililaitteet, kanssa. Mikrofonin kardioidi tyyppi on optimoitu äänen selkeydelle. Muistivaahtoa käytetään kuulokepäällysteissä, mikä lisää mukavuutta pidemmillä sessioilla.
Yhteenveto
- 7.1 surround-ääni (PC)
- TriForce 50mm kaiuttimet
- Monialustainen pelikuulokkeet
- 3,5 mm liitäntä helppoon yhteensopivuuteen
- Muistivaahtoa kuulokepäällysteissä ylimääräistä mukavuutta varten
Tuotenumero
Tuotenumeromme: 34566
Valmistajan tuotenumero: RZ04-03241500-R3M1
Tietoa tuotemerkistä
Razer – Kolmipäinen käärme ja vihreä väri tai Chroma-valaistus ovat asioita, jotka melkein kaikki pelaajat tunnistavat. Razer on yksi pelialan tunnetuimmista tuotemerkeistä, eikä aivan suotta. Alaa esille tuoneiden ja lukemattomia palkintoja vuosien varrella voittaneiden innovatiivisten tuotteiden pitkä historia osoittaa yhä uudelleen, miksi se kuuluu pelialan kärkinimiin.
Razerilla on yksi maailman laajimmista pelituotevalikoimista ja jokaisessa segmentissä on vähintään yksi tuote. Suurien koneiden avulla sillä on mahdollisuus tutkia, kehittää ja tuottaa korkealaatuisia tuotteita. Jos etsit tuotetta, joka ei tuota pettymystä, Razer on sinun valintasi.
Tekniset tiedot
Liitäntä
| Liitäntä | 3.5mm |
| Langaton | Ei |
| Yhteensopivuus | Nintendo Switch, PC, PS4, PS5, Smartphone, Xbox One, Xbox Series |
Mikrofonin
| Taajuusalue | 100-10000 Hz |
| Herkkyys | -42 dB |
| Mikrofonityyppi | Unidirectional |
| Irrotettava | Ei |
Mitat & paino
| Kaapelin pituus | 1.3 metri |
| Paino | 240 g |
Ominaisuudet
| Kaiutinelementti | 50 mm |
| Akustinen rakenne | Suljettu |
| Muodossa tekijä | On-ear |
| Kuulokkeiden tyynyt | Memory foam |
| Valaistus | No |
| Väri | Valkoinen |
Takuu
| Valmistajan takuu | 2 vuoden takuu |
Tekniset tiedot
| Mykistä-painike | Kyllä |
| Tilavuus säätimet | Kyllä |
Äänen ulostulo
| Herkkyys | 100 db |
| Impedanssi | 32 Ω |
| Taajuusalue | 12-28000 Hz |
| Kuulostaa | 7.1, Stereo |

