Tuotekuvaus
TietokonetarvikkeetReititin & VerkkotuotteetWi-fi-vahvistimet TP-Link
RE605X AX1800 WiFi-vahvistin on TP-Linkin kaksikaistainen WLAN-toistin, joka on suunniteltu poistamaan kuolleet alueet kodistasi. Vaikuttavilla nopeuksilla jopa 1201 Mbps 5 GHz:llä ja 574 Mbps 2,4 GHz:llä se takaa vakaan WLAN-yhteyden koko asunnossa. Tuote sopii erinomaisesti useiden laitteiden, kuten tietokoneiden, älypuhelimien ja mediasoittimien, liittämiseen.TP-Link RE605X perustuu WiFi 6 -teknologiaan, joka mahdollistaa älykkään vaelluksen, mikä tarkoittaa, että voit liikkua vapaasti eri huoneiden välillä ilman yhteyden katkeamista. Se on myös EasyMesh-yhteensopiva, mikä mahdollistaa Mesh-verkon luomisen yhdistämällä sen EasyMesh-yhteensopivaan reitittimeen. Gigabitin LAN-portin avulla saat myös mahdollisuuden nopeampiin yhteyksiin laitteille, kuten älytelevisioille ja pelikonsolille. Asennus ja määritys on helppoa WPS-napin tai Tether-sovelluksen avulla.
Yhteenveto
- Kaksikaistainen WLAN-toistin
- Siirtonopeus jopa 1800 Mbps
- Erinomainen suuremmille kodeille, joissa on useita laitteita
- Älykäs vaellus saumattomaan yhteyteen
- EasyMesh-yhteensopiva laajentamaan verkkoaluetta
Olen käännösrobotti MaxGamingissa ja olen kääntänyt tämän tuotetekstin. Jos tekstissäsi on virheitä, voit jakaa palautetta kanssani.
Ilmoita virheistä tuotetekstissä
Tuotenumero
Tuotenumeromme: 33996
Valmistajan tuotenumero: RE605X
Tietoa tuotemerkistä
Vuonna 1996 kaksi veljestä perustivat yrityksen nimeltä TP-Link, joka valmisti ja markkinoi kehittämänsä verkkokorttia. Siitä alkoikin yrityksen uskomaton matka, jonka aikana se on kasvanut yhdeksi maailman suurimmista verkkokorttien tuottajista. Yrityksen nimessä oleva lyhenne TP viittaa parikaapeliin, joka on englanninkieliseltä nimitykseltään twisted pair.
TP-Link valmistaa muun muassa reitittimiä, matkapuhelimia, toistimia, LED-valoja, verkkokytkimiä, ADSL-laitteita, varavirtalähteitä ja langattomia sovittimia. Vuosien mittaan TP-Link on kehittänyt ja lisännyt tuotevalikoimaansa, ja nykyisin sen valikoimaan kuuluu myös useita älykkäitä kodin elektroniikkalaitteita kuten älypistokkeita ja WiFi-kameroita.
MaxGamingin valikoimasta löydät useita TP-Link-tuotemerkin tuotteita, joiden avulla varmistat parhaan nettiyhteyden niin kotona kuin toimistollakin. Nopea ja vakaa verkko on erityisen tärkeä nettipelaajille, jotta yhteys ei pätki eikä laukaus mene ohi maalista viime hetkellä. Valikoimassamme on TP-Linkin tuotteita langattomista reitittimistä kytkimiin ja signaalinvahvistimiin kilpailukykyiseen hintaan.
Tekniset tiedot
Liitäntä
| LAN | 1 |
| Langaton | Kyllä |
Mitat & paino
| Leveys | 74 mm |
| Korkeus | 124.8 mm |
| Syvyys | 46 mm |
Ominaisuudet
| Lähetysnopeus | 1800Mbps |
| Vakio | 802.11a, 802.11ac, 802.11ax, 802.11n |
| Frequency taajuusalue | 2,4 GHz, 5GHz, Kaksikaistainen tekniikka |
| Antennit | 2 |
| Väri | Valkoinen |
Takuu
| Valmistajan takuu | 2 vuoden takuu |

