Valitut tarvikkeet
Tuotekuvaus
TietokonetarvikkeetNäppäimistö ja tarvikkeetPelinäppäimistöt Keychron
Keychron Q5 HE on ehdoton valinta sinulle, joka vaadit parasta pelaamisen ja kirjoittamisen elämyksessä. 96 prosentin asettelun ja uraauurtavien Hall Effect Gateron -magneetti-kytkimien ansiosta saat nopeamman vasteen, dynaamisen laukaisun ja säädettävät aktivoitumispisteet. Kytkimet mukautuvat pelitapasi mukaan mahdollistamalla useita toimintoja per näppäin painalluksen syvyyden mukaan. Tämä tarjoaa sinulle henkilökohtaisen ja tehokkaan pelikokemuksen, jossa jokainen näppäinpainallus on tärkeä.Keychron Q5 HE tulee varustettuna sekä 2,4 GHz-yhteydellä, jossa on vaikuttava 1000 Hz:n polling rate, että Bluetooth 5.2:lla, joka voi olla yhdistettynä kolmeen laitteeseen samanaikaisesti. Alumiinirakenne antaa näppäimistölle esteettisen ja ympäristöystävällisen kosketuksen, kun taas kaksinkertainen vaimennussuunnittelu vaimentaa ääntä ja värähtelyjä mukavampaa kirjoituskokemusta varten. RGB-taustavalo valaisee kaikki näppäimet, kun taas kaksikerroksiset PBT-näppäimet takaavat lisää kestävyyttä ja öljynkestävyyttä. Räätälöityjä ratkaisuja rakastaville jokainen komponentti voidaan helposti säätää todella henkilökohtaista kokemusta varten.
Yhteenveto
- 96 prosentin näppäimistöasettelu Hall Effect -magneetti-kytkimillä
- Säädettävät aktivoitumispisteet 0,2 - 3,8 millimetriä optimaalista tarkkuutta varten
- 2,4 GHz-yhteys, jossa 1000 Hz:n polling rate, ja Bluetooth 5.2 kolmen laitteen tuella
- Alumiinirakenne kestävyyden ja tyylin takaamiseksi
- Räätälöity RGB-taustavalo ja ääniahdistettu suunnittelu
- Yhteensopiva Windowsin, macOS:n ja Linuxin kanssa
Tuotenumero
Tuotenumeromme: 39051
Valmistajan tuotenumero: Q5H-P1-BO
Tietoa tuotemerkistä
Keychron Kickstarter-projektin tavoitteena oli valmistaa mekaaninen näppäimistö, joka on monipuolinen ja moniyhteensopiva. Tuotemerkin näppäimistöt sopivatkin yhteen PC- ja Mac-tietokoneiden ja myös älypuhelinten kanssa. Tuotteiden lanseeraus oli menestys, ja lisäksi tekniikka-asiantuntijana ja YouTube-sisällöntuottajana tunnettu MKBHD on antanut tuotemerkille tunnustusta. Suosion myötä Keychron on laajentanut näppäimistöjensä valikoimaa, josta on saatavana eri kokoja ja malleja.
Suosittelemme Keychron-näppäimistöä kaikille, jotka haluavat luotettavan pelinäppäimistön, jonka voi helposti yhdistää lähiverkkoon. Jos harrastat pelaamista älypuhelimellasi, suosittelemme kokeilemaan Keychron-näppäimistöä, jota käyttämällä saat etulyöntiaseman vastustajiesi voittamiseen.
Tekniset tiedot
Liitäntä
| Liitäntä | 2.4GHz, USB, USB-C |
| Langaton | Kyllä |
| Yhteensopivuus | Linux, MAC, PC |
Mitat & paino
| Kaapelin pituus | 1.8 metri |
| Leveys | 408 mm |
| Syvyys | 144 mm |
| Paino | 2187 g |
Ominaisuudet
| Hall Effect | Kyllä |
| Mekaaniset näppäimet | Kyllä |
| Kytkimen tyyppi | Gateron Double-Rail Magnetic Nebula |
| Muodossa tekijä | 96% |
| Kielen asettelu | ISO Pohjoismainen |
| Valaistus | Kyllä, RGB |
| Näppäinhattujen materiaali | PBT Double-shot |
| Valaistuksen väri | RGB (16.8 m) |
| Double-shot | Kyllä |
| Multimedianäppäimet | Kyllä |
| N-key rollover | Kyllä |
| Anti-ghosting | Kyllä |
| Hotswap | Kyllä |
| Profiili | OSA |
| Väri | Valkoinen |
Takuu
| Valmistajan takuu | 1 vuoden takuu |

