Tuotekuvaus
TietokonetarvikkeetReititin & VerkkotuotteetLangattomat Reititin TP-Link
En langaton Accesspunkt, joka on suunniteltu sekä sisä- että ulkokäyttöön. Wi-Fi 5 -tuen avulla se voi tarjota nopeuksia jopa AC1200 ja hallita taajuusalueita 2,4 GHz ja 5 GHz. Sen kyky konfiguroida jopa 16 SSID:ä tekee siitä erityisen joustavan erilaisiin käyttötarpeisiin.EAP225-Outdoor on rakennettu kestämään erilaisia säolosuhteita ja sillä on kestävä muotoilu, joka on mukautettu ulko-olosuhteisiin. Uuden Omada Mesh -teknologian ansiosta useiden pääsynottimien välinen yhteys on saumaton, mikä lisää kantamaa ja vakautta. Laite tukee Power Over Ethernet (PoE) -toimintoa, mikä yksinkertaistaa asennusta poistamalla erillisten virtalähteiden tarpeen. Lisäksi 802.11k- ja 802.11v-tekijät mahdollistavat saumattoman vaeltamisen, jolloin käyttäjät voivat vaihtaa pääsynottimia ilman signaalin keskeytymistä.
Yhteenveto
- Langaton Accesspunkt
- AC1200, Wi-Fi 5
- Ihanat sekä sisä- että ulkokäyttöön
- Tarjoaa vakaan yhteyden laitteiden välillä
- Sisältää PoE-tuen helppoon asennukseen
Tuotenumero
Tuotenumeromme: 39399
Valmistajan tuotenumero: EAP225-OUTDOOR
Tietoa tuotemerkistä
Vuonna 1996 kaksi veljestä perustivat yrityksen nimeltä TP-Link, joka valmisti ja markkinoi kehittämänsä verkkokorttia. Siitä alkoikin yrityksen uskomaton matka, jonka aikana se on kasvanut yhdeksi maailman suurimmista verkkokorttien tuottajista. Yrityksen nimessä oleva lyhenne TP viittaa parikaapeliin, joka on englanninkieliseltä nimitykseltään twisted pair.
TP-Link valmistaa muun muassa reitittimiä, matkapuhelimia, toistimia, LED-valoja, verkkokytkimiä, ADSL-laitteita, varavirtalähteitä ja langattomia sovittimia. Vuosien mittaan TP-Link on kehittänyt ja lisännyt tuotevalikoimaansa, ja nykyisin sen valikoimaan kuuluu myös useita älykkäitä kodin elektroniikkalaitteita kuten älypistokkeita ja WiFi-kameroita.
MaxGamingin valikoimasta löydät useita TP-Link-tuotemerkin tuotteita, joiden avulla varmistat parhaan nettiyhteyden niin kotona kuin toimistollakin. Nopea ja vakaa verkko on erityisen tärkeä nettipelaajille, jotta yhteys ei pätki eikä laukaus mene ohi maalista viime hetkellä. Valikoimassamme on TP-Linkin tuotteita langattomista reitittimistä kytkimiin ja signaalinvahvistimiin kilpailukykyiseen hintaan.
Tekniset tiedot
Liitäntä
| Langaton | Kyllä |
Mitat & paino
| Leveys | 46 mm |
| Korkeus | 215 mm |
| Syvyys | 27 mm |
Ominaisuudet
| Lähetysnopeus | 1200Mbps |
| Vakio | Wi-Fi 5 |
| Frequency taajuusalue | 2,4 GHz, 5GHz, Kaksikaistainen tekniikka |
| Antennit | 2 |
| Lisäominaisuudet | MU-MIMO, Wi-Fi Mesh support |
| Väri | Valkoinen |
Takuu
| Valmistajan takuu | 1 vuoden takuu |

