Tuotekuvaus
TietokonetarvikkeetReititin & VerkkotuotteetLangattomat Reititin TP-Link
Archer AX55 AX3000 on TP-Linkin langaton reititin, joka yhdistää Dual-Band Wi-Fi 6 -teknologian korkeaan siirtonopeuteen. Jopa 3000 Mbps:n kapasiteetilla se mahdollistaanopeat ja vakaat verkkoyhteydet, jotka ovat ihanteellisia suoratoistoon ja pelaamiseen useilla laitteilla samanaikaisesti. Reititin tukee myös sekä 2,4 GHz- että 5 GHz-taajuuskaistoja, mikä maksimoi suorituskyvyn verkkotarpeidesi mukaan.Valmistettu neljällä ulkoisella antennilla ja Beamforming-tekniikalla Archer AX55 varmistaa kattavan ja luotettavan peiton koko kodissa. Siinä on myös tuki OFDMA-teknologialle, mikä mahdollistaa tehokkaan viestinnän reitittimen ja useiden laitteiden välillä samanaikaisesti ilman, että nopeus heikkenee. Reitittimen integroitu WPA3-suojausprotokolla suojaa verkkosi edistyneellä salauksella ja suojalta brute-force-hyökkäyksiltä. USB 3.0 -portin ansiosta voit helposti jakaa tiedostoja ja käyttää tulostimia verkon yli.
Yhteenveto
- Dual-Band Wi-Fi 6
- 3000 Mbps maksiminopeus
- Sopii käyttäjille, joilla on useita liitettyjä laitteita
- Tehostaa verkkoliikennettä OFDMA-teknologialla
- Turvallisuus WPA3-protokollalla
Olen käännösrobotti MaxGamingissa ja olen kääntänyt tämän tuotetekstin. Jos tekstissäsi on virheitä, voit jakaa palautetta kanssani.
Ilmoita virheistä tuotetekstissä
Tuotenumero
Tuotenumeromme: 21138
Valmistajan tuotenumero: Archer AX55
Tietoa tuotemerkistä
Vuonna 1996 kaksi veljestä perustivat yrityksen nimeltä TP-Link, joka valmisti ja markkinoi kehittämänsä verkkokorttia. Siitä alkoikin yrityksen uskomaton matka, jonka aikana se on kasvanut yhdeksi maailman suurimmista verkkokorttien tuottajista. Yrityksen nimessä oleva lyhenne TP viittaa parikaapeliin, joka on englanninkieliseltä nimitykseltään twisted pair.
TP-Link valmistaa muun muassa reitittimiä, matkapuhelimia, toistimia, LED-valoja, verkkokytkimiä, ADSL-laitteita, varavirtalähteitä ja langattomia sovittimia. Vuosien mittaan TP-Link on kehittänyt ja lisännyt tuotevalikoimaansa, ja nykyisin sen valikoimaan kuuluu myös useita älykkäitä kodin elektroniikkalaitteita kuten älypistokkeita ja WiFi-kameroita.
MaxGamingin valikoimasta löydät useita TP-Link-tuotemerkin tuotteita, joiden avulla varmistat parhaan nettiyhteyden niin kotona kuin toimistollakin. Nopea ja vakaa verkko on erityisen tärkeä nettipelaajille, jotta yhteys ei pätki eikä laukaus mene ohi maalista viime hetkellä. Valikoimassamme on TP-Linkin tuotteita langattomista reitittimistä kytkimiin ja signaalinvahvistimiin kilpailukykyiseen hintaan.
Tekniset tiedot
Liitäntä
| USB | 3.0, Kyllä, 1 |
| LAN | 4 |
| WAN | 1 |
| Langaton | Kyllä |
Mitat & paino
| Leveys | 261.1 mm |
| Korkeus | 41 mm |
| Syvyys | 134.5 mm |
| Paino | 870 g |
Ominaisuudet
| Lähetysnopeus | 5 GHz: 2402 Mbps, 2.4 GHz: 574 Mbps |
| Vakio | 802.11a, 802.11ac, 802.11ax, 802.11b, 802.11g, 802.11n, Wi-Fi 6 |
| Frequency taajuusalue | 2,4 GHz, 5GHz, Kaksikaistainen tekniikka |
| QoS (Quality of Service) | Kyllä |
| Antennit | 4 |
| Lisäominaisuudet | Beamforming, Guestnetwork, Lapsilukko, OFDMA, Wi-Fi Mesh support |
| Väri | Musta |
Takuu
| Valmistajan takuu | 2 vuoden takuu |

