Tuotekuvaus
TietokonetarvikkeetReititin & VerkkotuotteetLangattomat Reititin TP-Link
TP-Link Archer MR500 on langaton 4G-reititin, joka tarjoaa luotettavia yhteyksiä ja erinomaista nopeutta. Se tukee 4G+-verkkoja ja mahdollistaa internet-yhteyden jakamisen jopa 64 Wi-Fi-laitteelle. Reitittimen mallissa on kaksi irrotettavaa LTE-antennia vakaan signaalin takaamiseksi ja siirtonopeus jopa 1200 Mbps.Archer MR500:n rakennelaatu on tukeva, ja siinä on tummapintainen, kompaktin mallinen rakenne. Siinä on 3 kappaletta 10/100/1000 Mbps LAN-porttia ja yksi WAN-portti, jotka mahdollistavat useiden laitteiden liittämisen. Reititin on myös valmis TP-Link OneMesh -tekniikkaan, mikä mahdollistaa Wi-Fi-verkon laajentamisen. Ominaisuudet, kuten vanhempainten ohjaus, vierasverkko ja MU-MIMO-tekniikka varmistavat tehokkaan liikenteen ja yhteyksien hallinnan. Reititin voidaan liittää helposti verkkoon Ethernet-kaapelilla tai suoraan SIM-kortilla ilman kattavaa määritystä.
Yhteenveto
- Tuki 4G+-verkoille
- Siirtonopeus jopa 1200 Mbps
- Soveltuu kotikäyttöön tai toimistoon, jossa on paljon laitteita
- Vakaa yhteys kahden irrotettavan antennin avulla
- Yhteensopiva TP-Link OneMesh -verkon laajennuksen kanssa
Olen käännösrobotti MaxGamingissa ja olen kääntänyt tämän tuotetekstin. Jos tekstissäsi on virheitä, voit jakaa palautetta kanssani.
Ilmoita virheistä tuotetekstissä
Tuotenumero
Tuotenumeromme: 34030
Valmistajan tuotenumero: Archer MR500
Tietoa tuotemerkistä
Vuonna 1996 kaksi veljestä perustivat yrityksen nimeltä TP-Link, joka valmisti ja markkinoi kehittämänsä verkkokorttia. Siitä alkoikin yrityksen uskomaton matka, jonka aikana se on kasvanut yhdeksi maailman suurimmista verkkokorttien tuottajista. Yrityksen nimessä oleva lyhenne TP viittaa parikaapeliin, joka on englanninkieliseltä nimitykseltään twisted pair.
TP-Link valmistaa muun muassa reitittimiä, matkapuhelimia, toistimia, LED-valoja, verkkokytkimiä, ADSL-laitteita, varavirtalähteitä ja langattomia sovittimia. Vuosien mittaan TP-Link on kehittänyt ja lisännyt tuotevalikoimaansa, ja nykyisin sen valikoimaan kuuluu myös useita älykkäitä kodin elektroniikkalaitteita kuten älypistokkeita ja WiFi-kameroita.
MaxGamingin valikoimasta löydät useita TP-Link-tuotemerkin tuotteita, joiden avulla varmistat parhaan nettiyhteyden niin kotona kuin toimistollakin. Nopea ja vakaa verkko on erityisen tärkeä nettipelaajille, jotta yhteys ei pätki eikä laukaus mene ohi maalista viime hetkellä. Valikoimassamme on TP-Linkin tuotteita langattomista reitittimistä kytkimiin ja signaalinvahvistimiin kilpailukykyiseen hintaan.
Tekniset tiedot
Liitäntä
| LAN | 3 |
| WAN | 1 |
| Langaton | Kyllä |
Mitat & paino
| Leveys | 202 mm |
| Korkeus | 33.6 mm |
| Syvyys | 141 mm |
Ominaisuudet
| Lähetysnopeus | 1200 Mbps |
| Vakio | 802.11ac |
| Frequency taajuusalue | 2,4 GHz, 5GHz, Kaksikaistainen tekniikka |
| QoS (Quality of Service) | Kyllä |
| Antennit | 2 |
| Lisäominaisuudet | Guestnetwork, Lapsilukko, MU-MIMO, Wi-Fi Mesh support |
| Väri | Musta |
Takuu
| Valmistajan takuu | 2 vuoden takuu |

